Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Balmain NFT Projesi için MintNFT ile Ortaklık Duyurusu Yaptı!

Paylaş

Fransız moda devi Balmain NFT projesi için MintNFT ile büyük bir ortaklığa giriyor. Ortaklık, dün Balmain’in New York’taki amiral mağazasının açılışında duyuruldu. Açılış, MintNFT kurucu ortağı ve Balmain yaratıcı yönetmeninin katılımıyla duyuruldu. Aslında, Balmain, ortaklık ile Web3’e artan ilgisinin bir parçası olarak MintNFT ile yeni bir proje başlatacak. NFXhaber olarak, sizin için derledik.

Balmain NFT koleksiyonu için MintNFT ile ortaklık kurdu

Balmain NFT projesi “Non-Fungible Thread” adıyla piyasada yerini alacak. Özünde, bu NFT, Balmain’in uzun vadeli ortağı MintNFT’nin ortaklaşa metaverse yolculuğuna işaret ediyor. Yani bu NFT zamanla gelişecek ve Balmain ürünlerinin gelecekteki kutlamalarında önemli bir faktör haline gelecek. NFT’nin, Balmain influencer’larının ailesi olan ‘Balmain Ordusu’na üye olma gibi avantajları da içereceğini belirtelim.

Balmain NFT’lerinin bir diğer önemli noktası ise moda devinin temsil ettiği değerleri ifade edecek olmasıdır. 1945 yılında kurulan ikonik bir marka olarak Balmain, tarihiyle müşterileri çekiyor. Ayrıca firma, tasarımlarının hepsinin birleşik bir vizyonla uyumlu “uzun, kesintisiz tek bir ipliğin” parçası olduğunu söylüyor. Balmain Kreatif Direktörü Olivier Rousteing, “Non-Fungible Thread” koleksiyonu hakkında konuştu:

“Bir ipliği korumak modanın anahtarıdır. Bir moda tasarımcısının denetlediği her koleksiyon, farklı bir estetik geliştirme amacıyla, tek bir iplikle birbirine bağlanmalıdır.”

Proje, Ripple Blockchain’in (XRPL) ilk moda NFT’leri olarak yerini alacak

Moda endüstrisi bir bütün olarak NFT’ler söz konusu olduğunda çok ileri görüşlü oldu. Balmain, 2021’de birkaç farklı NFT giyim ürünü piyasa çıkardı. Bunun yanında, Web3 ile aylardır denemeler yapıyordu. Bu, Balmain’in MintNFT ile ilk çalışması da değil. Ocak ayında MintNFT, bir Barbie ve Balmain NFT kampanyasına imza attı. Bu projede MintNFT, Balmain ve küresel oyuncak markası Mattel ile birlikte çalıştı. Nitekim, Barbie ve Balmain’in ortak çalışması, MintNFT’deki ilk NFT satışıydı.

Bilmeyenler için MintNFT yeni bir NFT pazarıdır. Şirket, özellikle NFT satın alma sürecini basit ve güvenli hale getirmeye odaklanıyor. Ayrıca şirket, büyük markalara IP’lerini güvenli bir şekilde NFT’lere getirmelerine yardımcı olmak için çalışıyor. MintNFT, Ripple, Dapper Labs, Alumni Ventures Group ve SparkLabs gibi Web3’teki büyük şirketlerden ve yatırımcılardan 5 milyon dolara yakın fon toplamayı başardı.

Bunun yanında, Balmain NFT projesi için, Blockchain partneri olarak Ripple’ı seçti. Balmain’in çevreyi koruma konusundaki hassasiyeti bu seçimde etkili oldu. Bu hassasiyet göz önüne alındığında, Ripple’ın karbon nötr hale gelen ilk büyük blok zinciri olan XRP Ledger’ı doğal bir seçimdi. Çevre dostu protokolünün yanı sıra Ripple, işlemleri anında hallederek kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştiriyor. Sonuç olarak, Balmain ve MintNFT iş birliği, XRPL’deki ilk moda NFT’ler olacak. Balmain CEO’su Jean-Jacques Guével, Ripple ile ortaklık konusunda şunları söyledi:

“Gerçekten yenilikçi bir Web3 stratejisi geliştirmek için MINTNFT ve Ripple’dan daha iyi ortakları düşünmek zor olurdu. Metaverse’de Balmain’in alanını yaratmak için onlarla yakın bir şekilde çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bunun yanında, gelecekte bir dizi benzersiz ve heyecan verici proje üzerinde çalışmayı da hedefliyoruz.”

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...