Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Balmain NFT Projesi için MintNFT ile Ortaklık Duyurusu Yaptı!

Paylaş

Fransız moda devi Balmain NFT projesi için MintNFT ile büyük bir ortaklığa giriyor. Ortaklık, dün Balmain’in New York’taki amiral mağazasının açılışında duyuruldu. Açılış, MintNFT kurucu ortağı ve Balmain yaratıcı yönetmeninin katılımıyla duyuruldu. Aslında, Balmain, ortaklık ile Web3’e artan ilgisinin bir parçası olarak MintNFT ile yeni bir proje başlatacak. NFXhaber olarak, sizin için derledik.

Balmain NFT koleksiyonu için MintNFT ile ortaklık kurdu

Balmain NFT projesi “Non-Fungible Thread” adıyla piyasada yerini alacak. Özünde, bu NFT, Balmain’in uzun vadeli ortağı MintNFT’nin ortaklaşa metaverse yolculuğuna işaret ediyor. Yani bu NFT zamanla gelişecek ve Balmain ürünlerinin gelecekteki kutlamalarında önemli bir faktör haline gelecek. NFT’nin, Balmain influencer’larının ailesi olan ‘Balmain Ordusu’na üye olma gibi avantajları da içereceğini belirtelim.

Balmain NFT’lerinin bir diğer önemli noktası ise moda devinin temsil ettiği değerleri ifade edecek olmasıdır. 1945 yılında kurulan ikonik bir marka olarak Balmain, tarihiyle müşterileri çekiyor. Ayrıca firma, tasarımlarının hepsinin birleşik bir vizyonla uyumlu “uzun, kesintisiz tek bir ipliğin” parçası olduğunu söylüyor. Balmain Kreatif Direktörü Olivier Rousteing, “Non-Fungible Thread” koleksiyonu hakkında konuştu:

“Bir ipliği korumak modanın anahtarıdır. Bir moda tasarımcısının denetlediği her koleksiyon, farklı bir estetik geliştirme amacıyla, tek bir iplikle birbirine bağlanmalıdır.”

Proje, Ripple Blockchain’in (XRPL) ilk moda NFT’leri olarak yerini alacak

Moda endüstrisi bir bütün olarak NFT’ler söz konusu olduğunda çok ileri görüşlü oldu. Balmain, 2021’de birkaç farklı NFT giyim ürünü piyasa çıkardı. Bunun yanında, Web3 ile aylardır denemeler yapıyordu. Bu, Balmain’in MintNFT ile ilk çalışması da değil. Ocak ayında MintNFT, bir Barbie ve Balmain NFT kampanyasına imza attı. Bu projede MintNFT, Balmain ve küresel oyuncak markası Mattel ile birlikte çalıştı. Nitekim, Barbie ve Balmain’in ortak çalışması, MintNFT’deki ilk NFT satışıydı.

Bilmeyenler için MintNFT yeni bir NFT pazarıdır. Şirket, özellikle NFT satın alma sürecini basit ve güvenli hale getirmeye odaklanıyor. Ayrıca şirket, büyük markalara IP’lerini güvenli bir şekilde NFT’lere getirmelerine yardımcı olmak için çalışıyor. MintNFT, Ripple, Dapper Labs, Alumni Ventures Group ve SparkLabs gibi Web3’teki büyük şirketlerden ve yatırımcılardan 5 milyon dolara yakın fon toplamayı başardı.

Bunun yanında, Balmain NFT projesi için, Blockchain partneri olarak Ripple’ı seçti. Balmain’in çevreyi koruma konusundaki hassasiyeti bu seçimde etkili oldu. Bu hassasiyet göz önüne alındığında, Ripple’ın karbon nötr hale gelen ilk büyük blok zinciri olan XRP Ledger’ı doğal bir seçimdi. Çevre dostu protokolünün yanı sıra Ripple, işlemleri anında hallederek kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştiriyor. Sonuç olarak, Balmain ve MintNFT iş birliği, XRPL’deki ilk moda NFT’ler olacak. Balmain CEO’su Jean-Jacques Guével, Ripple ile ortaklık konusunda şunları söyledi:

“Gerçekten yenilikçi bir Web3 stratejisi geliştirmek için MINTNFT ve Ripple’dan daha iyi ortakları düşünmek zor olurdu. Metaverse’de Balmain’in alanını yaratmak için onlarla yakın bir şekilde çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bunun yanında, gelecekte bir dizi benzersiz ve heyecan verici proje üzerinde çalışmayı da hedefliyoruz.”

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...