Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Azuki NFT Nedir?

Paylaş

Azuki NFT, kullanıcıların topluluk tarafından oluşturulan bir metaverse oyununa erişim imkânı elde etmesine olanak tanıyan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Azuki nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. . NFXhaber olarak, sizin için derledik.

Azuki NFT Nedir?

Azuki, topluluk tarafından merkeziyetsiz bir biçimde yönetilen, 3 boyutlu bir metaverse oyun projesi olan Azuki’ye erişim imkânı tanıyan bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, Ethereum Blockchain üzerinde oluşturulan 10 bin adet benzersiz NFT’den oluşur. Ayrıca, kullanıcılar NFT basarak geliştiriciler ve sanatçılar için oluşturulan Garden’a gidebilir. Garden, çeşitli sanat, kültür ve topluluk temelli şeylerin yanı sıra üretim yapmanıza yardımcı olacak bilgileri bulabileceğiniz bir sanal alandır. Garden’a avatarıyla giden kullanıcılar, kırmızı fasulyeyi tüketerek, metaverse oyununa katılım hakkı kazanır. Bunun yanı sıra, Azuki, 7 aşamadan oluşan bir NFT tasarım ilkesi benimser. Bu ilkeler: Görseller ve değerler, topluluk, metaverse, fiziksel dünya, köprü, fideler ve fikirlerdir.

Azuki NFT, Ethereum Blockchain üzerinde ERC-721 akıllı kontratı aracılığıyla oluşturulmuştur. Böylece, benzersiz dijital öğelerin Ethereum tabanlı NFT pazarlarında bulunduğu anlamına gelir. Bu pazarlar arasında en popüler NFT pazarı OpenSea’dır. Yazının yazıldığı sırada Azuki koleksiyonu, 23.5 ETH’lik bir taban fiyata sahipti. Bunun yanında piyasa değerine göre en büyük 4. NFT koleksiyonu olan Azuki, 256,022 ETH değerinde bir piyasa değerine ulaşmıştı.

Azuki NFT’yi Kim Yarattı?

Azuki, kripto para ekosisteminin merkeziyetsiz yapısına katkıda bulunmayı amaçlayan bir dizi insan tarafından oluşturulmuştur. Topluluk tarafından yaratılan koleksiyon, topluluk tarafından yönetiliyor. Bu da koleksiyon ve metaverse oyununun merkeziyetsiz bir biçimde yönetildiği anlamına geliyor. Bunun yanında Azuki NFT’leri satın alan kullanıcılar, tokenin avantajlarından yararlanarak projenin yönetimine katılabiliyor.

Azuki Nasıl Alınır?

Azuki NFT’lere iki şekilde satın alınabilmektedir. Bu yöntemlerden ilki Azuki’nin resmî web sitesidir. Resmî web sitesinin NFT pazarında kullanıcılar, Ethereum tabanlı cüzdanlarını bağlayarak ETH karşılığında alabilrler. Bir diğer yol ise OpenSea gibi Ethereum tabanlı borsalara üye olmaktır. Bu borsalara üye olup MetaMask gibi ETH cüzdanlarını hesaplarına bağlayan kullanıcılar, ETH karşılığında Azuki alabilirler.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik