Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Paylaş

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile ilk sırada yer aldı. Satışlardaki hacmi oluşturan 41 alıcı ve 107 satıcı bulunmaktadır. Son 24 saatte ilk beş NFT koleksiyonunun her biri Ethereum tabanlıdır. Ethereum tabanlı NFT’lerin 24 saatlik satış hacmi, bir önceki güne göre yüzde 29 artışla 16,5 milyon dolara ulaştı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Azuki Hacim

Azuki Hacim Sıralamasında Birinciliği Aldı!

Azuki son dönemde giderek artan hype ile ilgileri üzerine çekmektedir. Bu NFT koleksiyonuna olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. NFT yatırımcıları alış ve satış işlemlerinde Azuki NFT koleksiyonunu takip etmektedir. Ayrıca gün içerisinde taban fiyatının değişiminde dolayı talep oldukça artış yaşamaktadır. Son 24 saatte hacim olarak, tekrardan birinciliği ele geçiren koleksiyon, tam olarak 2 milyon doların üzerinde hacim üretmiştir. Ayrıca talepte bir artış gözlemlenmektedir.

Taleplerde yaşanan artış verilere göre, Azuki NFT fiyatında değişikliklere sebep olmaktadır. Bu yaşanan fiyat değişikliğinden dolayı, birçok yatırımcı alış ve satış işlemleri ile kar elde etmeyi denemektedir. Bu durumda koleksiyonun hacim üretmesinde büyük bir rol oynamaktadır.

Ethereum NFT’lerinde yaşanan büyük bir hacim artışı bulunmaktadır. Ethereum NFT koleksiyonları ilk 5 koleksiyonda kendini net bir biçimde göstermektedir. Genel olarak sektörde ufak bir geri çekilme yaşansa da alıcılarda artış yaşanmaya devam etmektedir. Bu durum sektöre yeni girişlerin olduğunu göstermektedir. Ayrıca yatırımcılar şu anda daha güvenli bir liman olarak gördükleri Ethereum NFT’lerine özel ilgi göstermektedir.

Koleksiyonun Kuruluşu

Los Angeles’ta sanatçılar ve mühendisler tarafından kurulan bir firma olan Chiru Labs, Azuki olarak bilinen bir dizi NFT yaratmıştır. Ek olarak, bu dijital kimliklerin her biri, çevrimiçi bir sosyal kulüptür. Bundan dolayı The Garden’ın sanal kapılarının anahtarı olarak görünmektedir. Ayrıca bu durum da Azuki’nin görsel tasarımı ve hızlı çekiciliğini sağlamıştır. Koleksiyon, Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks ile birlikte piyasaya sürülmesinden sonraki dört ay içinde en popüler NFT koleksiyonlarından biri haline gelmiştir.

Azuki koleksiyonu zaman içerisinde birçok kez popülerliğini kaybetmiştir. Bunun en büyük sebebi kurucularından birinin kötü geçmişe sahip olmasıdır. Bu da zaman zaman Blockchain dedektiflerinin ana odak noktası haline gelmesine neden olmuştur. Ancak bu koleksiyonun yatırımcılar tarafından sürekli olarak desteklenerek ayakta kalmıştır. Ek olarak, ciddi bir topluluk gücüne sahiptir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...