Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Avrupa İçin Metaverse Özel Olmalı!

Paylaş

Metaverse tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Avrupa için Metaverse özel olmalı diye düşünen kişilerin sayısı da artmakta. Emmanuel Macron seçim programı kapsamında Aubervilliers’de yaptığı bir konuşmada gerçekleştirdi. Görevden ayrılan başkan Avrupa Metaverse için start verilmesini istiyor. Aynı zamanda en gençlerin ekranlardan korunmasından bahsetti.

Başkanlık kampanyasının başlangıcından bu yana, bazıları konuşmalarında dijital moda sözcükler kullandı. Web3, NFT ve Metaverse terimleri, dijital ekonominin geleceğine ilişkin bir anlayışın kanıtı olarak düzenli olarak kullanılmaktadır. Ancak somut uygulamalar yoktur. Görevi sona eren başkan, Macron yeniden seçilmek istiyor. Bu sebeple aday programının sunumu sırasında bir Avrupa Metaverse’ye atıfta bulunarak yaptı.

Emmanuel Macron, “Bir Avrupa metaverse inşa etmek için savaşacağız” dedi. Bu, hem yaratılış için hem de kültürel alanları ve faaliyet alanları ne olursa olsun tüm yaratıcılarımızın Anglo-Sakson aktörlere veya toplayıcılara veya Çinlilere bağımlı olmama yeteneği için kilit bir konudur.

Dijitalden Sorumlu Devlet Bakanı Cedric, fikrin halka açık bir metaverse inşa etmek değil. Bu sanal evrenlerde kullanılan belirli teknolojilerin Avrupa versiyonunu savunmaktadır. Böylece video oyun endüstrisinde en çok kullanılan Amerikan motorları Unreal Engine ve Unity’ye rakiplerini örnek alıyor.

Macron, Avrupa’ya özel Metaverse istiyor

Aday, siber zorbalık ve okul zorbalığıyla mücadeleden başlayarak dijitalle ilgili diğer konulara da değindi. “Bugün, çocuklarımızı eğitmeden ve korumadan çok erken yaşlardan itibaren ekranları ellerine koyuyoruz ” dedi. Emmanuel Macron bu nedenle; varsayılan ekranların ebeveyn denetiminin kurulmasını önermektedir. Yine siber zorbalık konusunda, çevrimiçi şikayetlerin genelleştirilmesinden ve 1.500 uzman siber devriyenin işe alınmasından bahsetti.

Avrupa İçin Metaverse Mümkün Mü?

Başkan adayı, Avrupa düzeyinde yapılması gereken bir çabayla “platformların ve sosyal ağların düzenlenmesi” için de çağrıda bulunmaktan hiç kaçınmadı. Son olarak, potansiyel olarak kapana kısılmakta olan bir siteyi ziyaret eden gerçek zamanlı İnternet kullanıcılarını uyarmak için bir dolandırıcılık önleyici filtrenin kurulmasını da önerilmekte. Bu bilgisayar kodunun beşinci sınıftan itibaren öğretilmesini istemekte. Bu şekilde yeni dünya düzenine uyabileceklerini; ABD ve Hindistan gibi piyasadaki pastadan pay almak isteyeceklerdir. Metaverse ile birlikte dünyanın daha da küçüleceği düşünüldüğünde bu artık mümkün.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...