Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Arizona Üniversitesi Metaverse Sınıfı Açacak

Paylaş

Öğrenci nüfusu açısından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en kalabalık üniversitelerinden Arizona Eyalet Üniversitesidir. Arizona Üniversitesi Metaverse aracılığıyla öğrencilerine çevrimiçi öğrenme sistemleri sunacaktır. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Arizona Üniversitesi Metaverse

Arizona Üniversitesi Metaverse Sınıflarında Buluşacak!

Yakın zamanda sunulan bir rapora göre, 7 ve 8 Haziran tarihlerinde Arizona Eyalet Üniversitesi adına Arizona Mütevelli Heyeti, isimlerinin değiştirilmesi için yedi talepte bulunmuştur. Bu isimler, sanal ortamda kullanılacak futbol takımı Sun Devils, ASU ve Arizona Eyalet Üniversitesi’ni içermektedir. Okulun adı ve amblemi değiştirilecektir. İnsanların eğlence, boş zaman veya kültürel amaçlarla bağlantı kurabilecekleri bir alan inşa edilecektir. Ayrıca eğitim ve öğretim için destek sağlanılacaktır.

Üniversite 2021 Güz döneminde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fiziksel kampüslere 77.881 öğrencinin kayıtlı olduğunu ve 57.848 öğrencinin uzaktan öğrenim yoluyla eğitim aldığını bildirdi. Üniversitenin bu Metaverse girişimi, öğrencilerinin yüzde 42’sinden fazlasının çevrimiçi derslere kayıtlı olmasından kaynaklandığı düşünülmektedir. ASU’nun stratejik öğrenci ve program seferberliği kıdemli direktörü Casey Evans, çevrimiçi kursların üniversitenin öğrencilerin fiziksel ayrılık dönemlerinde öğrenimlerine devam etmelerine yardımcı olacak en büyük araç olarak nitelendirmişti.

ASU Web3

ASU, web sitesinde yaptığı açıklamada, Web3’ün eğitim için sahip olduğu potansiyelden heyecan duyduğunu dile getirdi. Ayrıca eğitim ve becerilerin geleceğinin kısmen Web3 ve Metaverse’te olacağına inanıyorlar. Ticari marka başvurularına göre ASU, diplomaları blok zinciri üzerinde işlemek istemektedir. Okul etkinlikleri biletlerine kadar çeşitli belgeleri doğrulamak için NFT’lerin kullanımını araştırmaktalar. Ayrıca sporda ve müzikte öne çıkan videolar için NFT’leri kullanmayı planlıyorlar. ASU Kasım 2020’de COVID-19 salgınının yayılmasını izlemek için blok zinciri teknolojisini kullanmıştır. Ayrıca 2019’da öğrencilerinin akademik kayıtlarından veri paylaşmak da dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için blok zinciri teknolojisini kullandı. Diğer üniversitelerde 2022’de Metaverse için araştırma yaptıklarını duyurdular. Sao Paulo Üniversitesi, artırılmış gerçeklik teknolojilerini araştırdığını açıkladı. Ayrıca bunların kullanımının insan davranışını nasıl etkileyebileceği üzerine bir araştırma yapmayı planlamaktadırlar.

Bir diğer önemli araştırma ise üniversitenin tamamen sanal hale gelmesidir. Bu da Metaverse’te dersler almak ve toplantılar yapmak anlamına geliyor. Aynı zamanda kurumun sanal dünyada konser, sergi gibi etkinlikler düzenlemesi planlanmaktadır.

Metaverse’de eğitim ve öğrenme kulağa uzak gelmektedir. Ancak bu tür durumlar aslında mevcut sistemimizde bulunmaktadır. Öğretim görevlileri ders planlarına dayalı olarak sanal ortamlar oluşturarak öğrencinin ezbere dayalı öğrenme yerine deneyim yoluyla öğrenmesini artırabilecektir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...