Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Apple Metaverse Dünyası İçin Yeni Teknolojisini Tanıtıyor

Paylaş

Tüm teknoloji dünyası, AR ve VR uygulamalı bilimlerini aşamalı olarak benimserken, Apple, büyümeye devam ediyor. Apple Metaverse adımlarının üstüne son günlerde çokça beklenen Metaverse Headset’i test ediyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Apple Metaverse Dünyası

Son sızan bilgilere göre, Apple’ın yönetim kurulu son zamanlarda ürünün testini yaptı ve onayladı. Hiç vakit kaybetmeden piyasaya sürülmesini istedi. Daha önceleri Apple’ın CEO‘su Tim Cook ve yönetim kurulunun sekiz tarafsız yöneticisinin akşam yemeğinde, en son ürün büyümesi konusunda yılda en az 4 kez bir araya gelmesi dikkat çekmişti.

Metaverse deneyimleri giderek daha fazla kullanılıyor. Apple’ın yeni VR Headset’i, 2007’deki ilk Iphone’un kaçınılmaz başarısını tekrarlaması olanaklar dahilinde. Ayrıyeten talep olarak zirvede olacağı tahmin ediliyor. Kulaklık aslında şirket politikalarının aksine fazla özgürlük tanırsa, şirketin güvenilirliğini ciddi şekilde baltalar. Ayrıca mevcut teknik ve uygulama kurulları da şüphe duyar.

Bu yepyeni ürüne gelince, özellikle geçişli artırılmış gerçeklik olarak bilinecek. Kulaklıkta bulunan fotoğrafları değiştirerek kullanılması gerekecek. Ayrıca yüzeyinde yüksek çözünürlüklü kameralara sahip olan bir karma gerçeklik kulaklık olacak. Ayrıca, Bloomberg ile uyumlu olarak, Apple’ın yeni ürünü bir aktüellik çalışma sistemi (rOS) üzerinde çalışacak. Apple, Metaverse kulaklık lansmanının resmi tarihi henüz açıklanmadı. Şirkette çalışan uzmanlar lansmanın bu yıl içinde gerçekleşeceğine dair söz veriyor.

Apple Ceo’su Tim Cook’tan Metaverse’e İlgisi

Geçtiğimiz haftalarda yapılan toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Apple Ceo’su Tim Cook, şirketin son finansal kazanç toplantısı sırasında soruları da yanıtlamıştı. Toplantı sırasında, Tim Cook’a Apple’ın Metaverse’e ilgisi sorusu geldi. Tim Cook, Apple’ın bu alanda çok fazla potansiyel gördüğünü ve buna göre yatırım yaptığını paylaştı. Tim Cook, App Store’da 14 binden fazla AR uygulaması olduğunu söyledi. Cook, ilginç bir şeklide cevabında asla “Metaverse” kelimesini kullanmadı.

Metaverse, son dönemin en çok konuşulan konusu olmaya devam ediyor. Üstelik gelecekte insanların toplantı yaptığı, çeşitli türden etkinliklere katıldığı sanal gerçeklik evreni Metaverse, başka bir değişle internet sonrası yeni çağı başlatacak. Gelişmeye devam eden sektör her geçen gün yeni yatırımlar alıyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...