Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Apple Metaverse Dünyası İçin Yeni Teknolojisini Tanıtıyor

Paylaş

Tüm teknoloji dünyası, AR ve VR uygulamalı bilimlerini aşamalı olarak benimserken, Apple, büyümeye devam ediyor. Apple Metaverse adımlarının üstüne son günlerde çokça beklenen Metaverse Headset’i test ediyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Apple Metaverse Dünyası

Son sızan bilgilere göre, Apple’ın yönetim kurulu son zamanlarda ürünün testini yaptı ve onayladı. Hiç vakit kaybetmeden piyasaya sürülmesini istedi. Daha önceleri Apple’ın CEO‘su Tim Cook ve yönetim kurulunun sekiz tarafsız yöneticisinin akşam yemeğinde, en son ürün büyümesi konusunda yılda en az 4 kez bir araya gelmesi dikkat çekmişti.

Metaverse deneyimleri giderek daha fazla kullanılıyor. Apple’ın yeni VR Headset’i, 2007’deki ilk Iphone’un kaçınılmaz başarısını tekrarlaması olanaklar dahilinde. Ayrıyeten talep olarak zirvede olacağı tahmin ediliyor. Kulaklık aslında şirket politikalarının aksine fazla özgürlük tanırsa, şirketin güvenilirliğini ciddi şekilde baltalar. Ayrıca mevcut teknik ve uygulama kurulları da şüphe duyar.

Bu yepyeni ürüne gelince, özellikle geçişli artırılmış gerçeklik olarak bilinecek. Kulaklıkta bulunan fotoğrafları değiştirerek kullanılması gerekecek. Ayrıca yüzeyinde yüksek çözünürlüklü kameralara sahip olan bir karma gerçeklik kulaklık olacak. Ayrıca, Bloomberg ile uyumlu olarak, Apple’ın yeni ürünü bir aktüellik çalışma sistemi (rOS) üzerinde çalışacak. Apple, Metaverse kulaklık lansmanının resmi tarihi henüz açıklanmadı. Şirkette çalışan uzmanlar lansmanın bu yıl içinde gerçekleşeceğine dair söz veriyor.

Apple Ceo’su Tim Cook’tan Metaverse’e İlgisi

Geçtiğimiz haftalarda yapılan toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Apple Ceo’su Tim Cook, şirketin son finansal kazanç toplantısı sırasında soruları da yanıtlamıştı. Toplantı sırasında, Tim Cook’a Apple’ın Metaverse’e ilgisi sorusu geldi. Tim Cook, Apple’ın bu alanda çok fazla potansiyel gördüğünü ve buna göre yatırım yaptığını paylaştı. Tim Cook, App Store’da 14 binden fazla AR uygulaması olduğunu söyledi. Cook, ilginç bir şeklide cevabında asla “Metaverse” kelimesini kullanmadı.

Metaverse, son dönemin en çok konuşulan konusu olmaya devam ediyor. Üstelik gelecekte insanların toplantı yaptığı, çeşitli türden etkinliklere katıldığı sanal gerçeklik evreni Metaverse, başka bir değişle internet sonrası yeni çağı başlatacak. Gelişmeye devam eden sektör her geçen gün yeni yatırımlar alıyor.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...