Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Apple Geliştirici Etkinliğinde NFT Koleksiyon Kartlarını Açıklayacak mı?

Paylaş

Son sızan bilgilere göre, Apple’ın yönetim kurulu son zamanlarda NFT testini yaptı ve onayladı. Hiç vakit kaybetmeden piyasaya sürülmesini istedi. Daha önceleri Apple’ın CEO‘su Tim Cook ve yönetim kurulunun sekiz tarafsız yöneticisinin akşam yemeğinde, en son ürün büyümesi konusunda yılda en az 4 kez bir araya gelmesi dikkat çekmişti. Tarihine bakılırsa Apple’ın bir sürpriz yapma becerisine sahip olduğu bilinmekte. Teknoloji devi tarafından paylaşılan bir güncelleme sayesinde, NFT topluluğu, Apple NFT kartlarıyla web 3.0’a girme şansının yüksek olduğunu düşünmekte.

Spekülasyon, Apple’ın son etkinlik sayfasında havalı Memoji benzeri karakterleri açıklamasından sonra başladı. Yıllık Dünya Çapında Geliştirici Konferansı 2022, bazı harika NFT benzeri karakterleri destekliyor. Sonuç olarak, Twitter’daki kripto topluluğu, Apple’ın web 3.0’a girmesinden umutlu. Bir kullanıcı ise, “Apple, NFT ticaret kartlarını piyasaya sürecek” dedi. Bu spekülasyona ek olarak, MacRumours’un Memoji karakterlerine tıklamanın, talep edilebilir üç ticari kart karakteri içeren bir artırılmış gerçeklik modunu ortaya çıkarabileceği iddiası vardı.

Apple, Ace Web 3.0 ve NFT Alanında Yükseliyor

Şirket iddiaları henüz resmi olarak doğrulamamış olsa da , NFT alanına girişin büyük bir zorluk olması muhtemel değil. Apple, VR ve AR işlevlerine sahip bir karma gerçeklik başlığı geliştirmek için şimdiden çalıştı. Bu, son birkaç yıldır Memoji segmentinde yoğun bir şekilde çalışan Apple’ın işini daha da kolaylaştırıyor. Ayrıca, Apple CEO’su geçen yıl kripto para birimi alanına olan ilgisini açıklamıştı. Aslında, kişisel olarak kriptoya yatırım yaptığını söyledi. Ayrıca Apple’ın NFT planları hakkında bir yorum yaptı.

Ancak Cook, Apple’ın kripto yatırım planlarına ilişkin herhangi bir yorumda bulunmadı. Kripto ile ilgili teklifleri başlatmak için acil bir plan olmadığını açıkladı. Ayrıca Cook, o sırada Apple’ın uzayda baktığı farklı şeyler olabileceğini ortaya çıkardı.

Apple’ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansı, 6 Haziran ile 10 Haziran tarihleri ​​arasında sanal olarak gerçekleştirilmekte. Etkinlik, yeni gelişmelerin ortaya çıkmasına neden olabilmekte. IPadOS15, MacOS Monterey, watchOS8 ve iOS15 gibi yeni cihazlar ve yazılım modelleri tartışmaya açılabilir.

Apple Ceo’su Tim Cook’un Metaverse İlgisi

Geçtiğimiz haftalarda yapılan toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Apple Ceo’su Tim Cook, şirketin son finansal kazanç toplantısı sırasında soruları da yanıtlamıştı. Toplantı sırasında, Tim Cook’a Apple’ın Metaverse’e ilgisi sorusu geldi. Tim Cook, Apple’ın bu alanda çok fazla potansiyel gördüğünü ve buna göre yatırım yaptığını paylaştı. Tim Cook, App Store’da 14 binden fazla AR uygulaması olduğunu söyledi. Cook, ilginç bir şeklide cevabında asla “Metaverse” kelimesini kullanmadı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...