Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Apple Geliştirici Etkinliğinde NFT Koleksiyon Kartlarını Açıklayacak mı?

Paylaş

Son sızan bilgilere göre, Apple’ın yönetim kurulu son zamanlarda NFT testini yaptı ve onayladı. Hiç vakit kaybetmeden piyasaya sürülmesini istedi. Daha önceleri Apple’ın CEO‘su Tim Cook ve yönetim kurulunun sekiz tarafsız yöneticisinin akşam yemeğinde, en son ürün büyümesi konusunda yılda en az 4 kez bir araya gelmesi dikkat çekmişti. Tarihine bakılırsa Apple’ın bir sürpriz yapma becerisine sahip olduğu bilinmekte. Teknoloji devi tarafından paylaşılan bir güncelleme sayesinde, NFT topluluğu, Apple NFT kartlarıyla web 3.0’a girme şansının yüksek olduğunu düşünmekte.

Spekülasyon, Apple’ın son etkinlik sayfasında havalı Memoji benzeri karakterleri açıklamasından sonra başladı. Yıllık Dünya Çapında Geliştirici Konferansı 2022, bazı harika NFT benzeri karakterleri destekliyor. Sonuç olarak, Twitter’daki kripto topluluğu, Apple’ın web 3.0’a girmesinden umutlu. Bir kullanıcı ise, “Apple, NFT ticaret kartlarını piyasaya sürecek” dedi. Bu spekülasyona ek olarak, MacRumours’un Memoji karakterlerine tıklamanın, talep edilebilir üç ticari kart karakteri içeren bir artırılmış gerçeklik modunu ortaya çıkarabileceği iddiası vardı.

Apple, Ace Web 3.0 ve NFT Alanında Yükseliyor

Şirket iddiaları henüz resmi olarak doğrulamamış olsa da , NFT alanına girişin büyük bir zorluk olması muhtemel değil. Apple, VR ve AR işlevlerine sahip bir karma gerçeklik başlığı geliştirmek için şimdiden çalıştı. Bu, son birkaç yıldır Memoji segmentinde yoğun bir şekilde çalışan Apple’ın işini daha da kolaylaştırıyor. Ayrıca, Apple CEO’su geçen yıl kripto para birimi alanına olan ilgisini açıklamıştı. Aslında, kişisel olarak kriptoya yatırım yaptığını söyledi. Ayrıca Apple’ın NFT planları hakkında bir yorum yaptı.

Ancak Cook, Apple’ın kripto yatırım planlarına ilişkin herhangi bir yorumda bulunmadı. Kripto ile ilgili teklifleri başlatmak için acil bir plan olmadığını açıkladı. Ayrıca Cook, o sırada Apple’ın uzayda baktığı farklı şeyler olabileceğini ortaya çıkardı.

Apple’ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansı, 6 Haziran ile 10 Haziran tarihleri ​​arasında sanal olarak gerçekleştirilmekte. Etkinlik, yeni gelişmelerin ortaya çıkmasına neden olabilmekte. IPadOS15, MacOS Monterey, watchOS8 ve iOS15 gibi yeni cihazlar ve yazılım modelleri tartışmaya açılabilir.

Apple Ceo’su Tim Cook’un Metaverse İlgisi

Geçtiğimiz haftalarda yapılan toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Apple Ceo’su Tim Cook, şirketin son finansal kazanç toplantısı sırasında soruları da yanıtlamıştı. Toplantı sırasında, Tim Cook’a Apple’ın Metaverse’e ilgisi sorusu geldi. Tim Cook, Apple’ın bu alanda çok fazla potansiyel gördüğünü ve buna göre yatırım yaptığını paylaştı. Tim Cook, App Store’da 14 binden fazla AR uygulaması olduğunu söyledi. Cook, ilginç bir şeklide cevabında asla “Metaverse” kelimesini kullanmadı.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...