Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ape NFT Kısa Süreli Bir Heyecan Mı?

Paylaş

Önce Bored Ape NFT, sonra ApeCoin ve şimdi de Otherside adlı kendi metaverseleri. Maymun ekosistemiyle ilgili hype devam ediyor. Geçen hafta sonu Metaverse mülklerinin rekor satışından sonra, şimdi milyar dolarlık değerlemelerin ne kadar sürdürülebilir olduğu sorusu ortaya çıkmakta.

NFT’lerden bahseden hiç kimse, Bored Ape Yacht Club’ı (BAYC) çevreleyen hype’dan kaçınamaz. Özel bir kulübe erişim vaat eden aşırı pahalı NFT maymun resimlerine sahip olmakta. Ek olarak, Metaverse hırsları şimdi yeni bir ilgi gördü. Monkey Universe’nin arkasındaki şirket Yuga Labs, Metaverse projesini finanse etmek için Metaverse mülklerinin satışını tamamladı. Şirket, geçen hafta sonu Otherside denilen inşaat arazisi için 320 milyon ABD doları toplamayı başardı.

Metaverse Özelliklerini ve APE NFT’yi Kimse Gerçekten Umursamıyor Mu?

Profesyonel spekülatörler ponzi satışından akıllıca yararlanabildiler. ApeCoin’de 55 bin lotun her birini yaklaşık 5 bin 800 dolara satmak, APE paraları için büyük talep yarattı. Haliyle bu da fiyatı artırdı. Ape NFT müzayedesinin ardından, OpenSea pazarında büyük satış başladı.

Ne de olsa, çok az sayıda emlak alıcısının bunlarla ciddi bir ilgisi vardı. Sanal mülkleri daha da geliştirmek yerine, onları tersine çevirmek istediler. Yani APE rotasının aşağı doğru düzelebilmesi için hızlı bir şekilde para kazanmaya çalıştılar. Diğer NFT özelliklerine bakarsanız, ortalama fiyatın gerçekten yokuş aşağı gittiğini görebilirsiniz. 1 Mayıs’ta ortalama 8.3 etherden 5 Mayıs’ta 3.6 ethere…

Yuga’nın rekor NFT satışı, şu anda tamamen spekülasyonla ilgili. Ve uzun vadeli bir zaman ufku olan önemli bir projeye güvenmekle ilgili olmadığını bir kez daha gösterdi. Sonunda, zamanında atlamayan veya müzayededen kısa bir süre önce ApeCoin’de stok yapanlar kaybetti.

Örneğin bir daire satın alan herkes, satın alma fiyatına ek olarak tapu kaydı veya aracılık ücretleri gibi yan masrafları ödemek zorundadır. Federal devlete ve diğer faktörlere bağlı olarak, kolayca yüzde 10’a kadar daha masraf çıkabilmekte. Öte yandan primat metaversindeki mülkler söz konusu olduğunda, ek satın alma maliyetleri bazen satın alma fiyatının yarısından fazlaydı.

Ape NFT ve ApeCoin’de Her Şey Yoluna Girecek Mi?

Bored Ape Yacht Club ve Otherside Metaverse sadece spekülasyon yapmaktan fazlasını yapar. Aynı zamanda Metaverse’de etkin bir şekilde zaman geçiren aktif bir topluluk oluşturmayı başarırsa, NFT kumarı başlayabilir.

Son olarak, maymun ekosistemi ilk hamle avantajına sahiptir. Ve en azından boyut açısından mavi çip varlığı olarak ön plandadır. Özellikle DAO’lar olarak tasarlanan yatırım fonları, NFT’ler için uzun vadeli nakit girişleri sağlayabilir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...