Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ape NFT Kısa Süreli Bir Heyecan Mı?

Paylaş

Önce Bored Ape NFT, sonra ApeCoin ve şimdi de Otherside adlı kendi metaverseleri. Maymun ekosistemiyle ilgili hype devam ediyor. Geçen hafta sonu Metaverse mülklerinin rekor satışından sonra, şimdi milyar dolarlık değerlemelerin ne kadar sürdürülebilir olduğu sorusu ortaya çıkmakta.

NFT’lerden bahseden hiç kimse, Bored Ape Yacht Club’ı (BAYC) çevreleyen hype’dan kaçınamaz. Özel bir kulübe erişim vaat eden aşırı pahalı NFT maymun resimlerine sahip olmakta. Ek olarak, Metaverse hırsları şimdi yeni bir ilgi gördü. Monkey Universe’nin arkasındaki şirket Yuga Labs, Metaverse projesini finanse etmek için Metaverse mülklerinin satışını tamamladı. Şirket, geçen hafta sonu Otherside denilen inşaat arazisi için 320 milyon ABD doları toplamayı başardı.

Metaverse Özelliklerini ve APE NFT’yi Kimse Gerçekten Umursamıyor Mu?

Profesyonel spekülatörler ponzi satışından akıllıca yararlanabildiler. ApeCoin’de 55 bin lotun her birini yaklaşık 5 bin 800 dolara satmak, APE paraları için büyük talep yarattı. Haliyle bu da fiyatı artırdı. Ape NFT müzayedesinin ardından, OpenSea pazarında büyük satış başladı.

Ne de olsa, çok az sayıda emlak alıcısının bunlarla ciddi bir ilgisi vardı. Sanal mülkleri daha da geliştirmek yerine, onları tersine çevirmek istediler. Yani APE rotasının aşağı doğru düzelebilmesi için hızlı bir şekilde para kazanmaya çalıştılar. Diğer NFT özelliklerine bakarsanız, ortalama fiyatın gerçekten yokuş aşağı gittiğini görebilirsiniz. 1 Mayıs’ta ortalama 8.3 etherden 5 Mayıs’ta 3.6 ethere…

Yuga’nın rekor NFT satışı, şu anda tamamen spekülasyonla ilgili. Ve uzun vadeli bir zaman ufku olan önemli bir projeye güvenmekle ilgili olmadığını bir kez daha gösterdi. Sonunda, zamanında atlamayan veya müzayededen kısa bir süre önce ApeCoin’de stok yapanlar kaybetti.

Örneğin bir daire satın alan herkes, satın alma fiyatına ek olarak tapu kaydı veya aracılık ücretleri gibi yan masrafları ödemek zorundadır. Federal devlete ve diğer faktörlere bağlı olarak, kolayca yüzde 10’a kadar daha masraf çıkabilmekte. Öte yandan primat metaversindeki mülkler söz konusu olduğunda, ek satın alma maliyetleri bazen satın alma fiyatının yarısından fazlaydı.

Ape NFT ve ApeCoin’de Her Şey Yoluna Girecek Mi?

Bored Ape Yacht Club ve Otherside Metaverse sadece spekülasyon yapmaktan fazlasını yapar. Aynı zamanda Metaverse’de etkin bir şekilde zaman geçiren aktif bir topluluk oluşturmayı başarırsa, NFT kumarı başlayabilir.

Son olarak, maymun ekosistemi ilk hamle avantajına sahiptir. Ve en azından boyut açısından mavi çip varlığı olarak ön plandadır. Özellikle DAO’lar olarak tasarlanan yatırım fonları, NFT’ler için uzun vadeli nakit girişleri sağlayabilir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...