Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

AOTU World NFT Oyunu Olarak Geri Dönüyor

Paylaş

Çin’li anime oyunu AOTU World NFT, daha önce feshedilmişti. Catheon Gaming’in Aotuverse NFT oyunu oluşturmak için Metaverse ile bir araya gelmesinden sonra geri dönüyor. AOTU World, Şubat ayında sunucularını kapattığını duyurmasının ardından bu ay kapılarını kapattı. Oyun, kapanmanın arkasındaki nedenleri açıklamamıştı. Fakat bu haftaki Aotuverse duyurusu yeterli açıklamayı sunmuş gibi görünüyor. AOTU World, en popüler Çin anime serilerinden birine dayanmaktadır. Bu yüzden oyun çok popüler hale geldi. Ayrıca aynı karakterlerin bir animasyon TV dizisinin yaratılmasına yol açtı.

Ancak, Nisan 2022’nin kapanmasının ardından Cateon, çoklu metaverse platformu MetaMetaverse ile işbirliği içinde Aotuverse NFT oyununun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Catheon Gaming, MetaMetaverse’in yakın zamanda metaverse dünyaları arasında sorunsuz ulaşımı kolaylaştırmak için MetaShip NFT koleksiyonunu piyasaya sürdüğü lansmanından bu yana hızla büyüyen entegre bir blockchain oyun ve eğlence şirketidir.

AOTU World NFT Web3’de

Aotuverse’in piyasaya sürülmesi, franchise’ın Web3’e doğru farklı bir yön aldığını gösteriyor. Oyunun aniden kapanmasının nedeni bu olabilmekte. Blockchain oyunları, Web3 oyunlarına çeşitlenen birkaç ana oyun stüdyosu ile video oyunu ve eğlence şirketleri için en umut verici iş dikeylerinden biri olarak ortaya çıktı. Web3 oyunları son dönemde giderek popülaritesini artırmakta. Oyna kazan modelindeki oyunlar hem birçok oyuncuyu hem de yatırımcıyı bünyesine çekebilmekte.

Aotuverse’in yeni ortaklığı ve lansmanı hakkında yorum yapan MetaMateverse şunları söyledi.

AOTU World, benzersiz sanat eserleri ve ilham verici karakterler Barındırmakta. Ayrıca hikayesi gelişimi ile Çin’deki genç nesiller arasında popüler bir anime serisidir. On milyonlarca hayranı ve büyük bir UGC yaratıcısı grubunu kendine çekti. AOTU World serisinden uyarlanan oyun ürünümüzün, Catheon Gaming aracılığıyla Çin dışındaki merkezi olmayan topluluğu kucaklayacağından çok memnunuz.

Oyunun açıklamasına göre, Aotuverse 7 İlahi Kahin ve Yaratılış Tanrısı tarafından yönetiliyor. Ana bölümlerinden biri ise şöyle bildirilmekte. Oyuncuların AOTU Dünyasının yöneticileri tarafından tanrısallık bahşedilmesi için oynayabileceği hızlı tempolu bir RPG eylemi içeren AOTU turnuvasıdır. Oyuncular oyunda King, Grey, Phantom, Kalie ve Lemon dahil olmak üzere çeşitli karakterler seçebilirler. Böylece oyun deneyimini tüm oyuncularla paylaşmak istenmekte. Geçtiğimiz dönemdeki versiyonda tüm karakterler seçilemiyordu.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...