Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

AOTU World NFT Oyunu Olarak Geri Dönüyor

Paylaş

Çin’li anime oyunu AOTU World NFT, daha önce feshedilmişti. Catheon Gaming’in Aotuverse NFT oyunu oluşturmak için Metaverse ile bir araya gelmesinden sonra geri dönüyor. AOTU World, Şubat ayında sunucularını kapattığını duyurmasının ardından bu ay kapılarını kapattı. Oyun, kapanmanın arkasındaki nedenleri açıklamamıştı. Fakat bu haftaki Aotuverse duyurusu yeterli açıklamayı sunmuş gibi görünüyor. AOTU World, en popüler Çin anime serilerinden birine dayanmaktadır. Bu yüzden oyun çok popüler hale geldi. Ayrıca aynı karakterlerin bir animasyon TV dizisinin yaratılmasına yol açtı.

Ancak, Nisan 2022’nin kapanmasının ardından Cateon, çoklu metaverse platformu MetaMetaverse ile işbirliği içinde Aotuverse NFT oyununun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Catheon Gaming, MetaMetaverse’in yakın zamanda metaverse dünyaları arasında sorunsuz ulaşımı kolaylaştırmak için MetaShip NFT koleksiyonunu piyasaya sürdüğü lansmanından bu yana hızla büyüyen entegre bir blockchain oyun ve eğlence şirketidir.

AOTU World NFT Web3’de

Aotuverse’in piyasaya sürülmesi, franchise’ın Web3’e doğru farklı bir yön aldığını gösteriyor. Oyunun aniden kapanmasının nedeni bu olabilmekte. Blockchain oyunları, Web3 oyunlarına çeşitlenen birkaç ana oyun stüdyosu ile video oyunu ve eğlence şirketleri için en umut verici iş dikeylerinden biri olarak ortaya çıktı. Web3 oyunları son dönemde giderek popülaritesini artırmakta. Oyna kazan modelindeki oyunlar hem birçok oyuncuyu hem de yatırımcıyı bünyesine çekebilmekte.

Aotuverse’in yeni ortaklığı ve lansmanı hakkında yorum yapan MetaMateverse şunları söyledi.

AOTU World, benzersiz sanat eserleri ve ilham verici karakterler Barındırmakta. Ayrıca hikayesi gelişimi ile Çin’deki genç nesiller arasında popüler bir anime serisidir. On milyonlarca hayranı ve büyük bir UGC yaratıcısı grubunu kendine çekti. AOTU World serisinden uyarlanan oyun ürünümüzün, Catheon Gaming aracılığıyla Çin dışındaki merkezi olmayan topluluğu kucaklayacağından çok memnunuz.

Oyunun açıklamasına göre, Aotuverse 7 İlahi Kahin ve Yaratılış Tanrısı tarafından yönetiliyor. Ana bölümlerinden biri ise şöyle bildirilmekte. Oyuncuların AOTU Dünyasının yöneticileri tarafından tanrısallık bahşedilmesi için oynayabileceği hızlı tempolu bir RPG eylemi içeren AOTU turnuvasıdır. Oyuncular oyunda King, Grey, Phantom, Kalie ve Lemon dahil olmak üzere çeşitli karakterler seçebilirler. Böylece oyun deneyimini tüm oyuncularla paylaşmak istenmekte. Geçtiğimiz dönemdeki versiyonda tüm karakterler seçilemiyordu.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...