Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Anonymice Nedir?

Paylaş

Anonymice, 10.00 benzersiz fareden oluşan bir koleksiyondur. NFXHaber olarak bu yazımızda sektörün yeni ve çılgın projesini inceledik.

Anonymice, NFT’nin iki amacı var. Birincisi, blok zincirindeki olasılıkları göstermektir. Diğer amaç, ise müşterilerine avantajlar sunmaktır. Sektörde henüz yeni olan koleksiyonlardan biridir. Ayrıca, bu NFT’nin 10.000 benzersiz faresi vardır.

Proje ayrıca, %100 Ethereum blok zinciri üzerinde olduğunu belirtmektedir. Bu da API veya IPFS’ye ihtiyaç duymadığı anlamına gelmektedir. Darphane’de basmak basit bir süreçtir. Ancak sistem akıllı sözleşmeler sayesinde fareleri rastgele dağıtmaktadır. Yani, ilk 2.000 için özgürce nane yapabilirsiniz. Ancak bunun için bir gaz ücreti ödemeniz gerekmektedir. Öte yandan, diğer 8.000’i yalnızca halihazırda bir fareniz varsa, onu stake ederken ve ardından yeni farelerinizi basarken nane yapabilirsiniz.

Geliştirici, yenilikçi bir konsept yaratma ihtiyacını ortaya çıkararak NFT’lerin durumu hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Bu NFT’nin büyüyen endüstride birkaç havalı ve ilgi çekici kreasyondan biri olarak bir yeri olabileceğini düşünmektedirler. Sonuçta, 10.000 Fare, kullanıcılar onları darp ettikçe mevcut olacaktır.

Anonymice ile Staking İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu Ethereum tabanlı NFT, kullanıcıların bazı avantajlar ve ödüller kazanmalarını sağlamak için stake gerçekleştirmelerine imkân sağlamaktadır. Bir fareniz olduğunda, onu bir süreliğine stake edebilirsiniz. Bu stake dönemi için cüzdanınızda kilitlemeniz gerekmeyecektir. Ancak, bahis miktarınıza karşılık olarak jetonlar kazanabilirsiniz. Ek olarak, her fare günde 1 $CHEETAH ödülü alır. Bu nedenle, çok sayıda fareniz varsa, NFT’lerinizi riske atarak birçok avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz, ancak ödüllerinizi almak istediğinizde bir gaz ücreti ödemeniz gerekecektir. Ödüller birikir, yani istediğiniz zaman onları talep edebilirsiniz. $CHEETAH da çok önemlidir. Yeni fareler basmak için bu jetona sahip olmanız gerekir. CHEETAH Jetonu olmadan Anonymice’i basamazsınız.

Varlık Yakma İşlemi

Ayrıca varlığınızı da yakabilirsiniz. Yakma, varlığınızı mevcut arzdan uzaklaştıran bir eylemdir. Ancak, Anonymice ile yakma biraz farklıdır. Şapka vb. gibi yeni özelliklerle başka bir öğe almak için farenizi yakabilirsiniz. Ancak, yanmış fareniz sonsuza kadar kaybolur, bu yüzden onu geri almak mümkün değildir. Daha nadir özelliklere sahip fareler elde etmek istiyorsanız, NFT’nizi yakabilirsiniz. Şu anda, topluluk 6.550 fareyi yaktı. Yakma, bir varlığın arzdan çıkarılmasını içerdiğinden, NFT’leri daha nadir hale getirir ve bu da fiyat artışına sebep olabilmektedir.

Son zamanlarda, gelştirici ekibi bebek farelerin basıldığını açıkladılar. Bu üreme programı, Anonymice sahiplerinin bebekleri yetiştirmesine izin verecektir. Ancak üremeden önce 2 Anonymice’e sahip olmaları gerekir. Ayrıca, basım sırasında toplam 3,550 fare üretilecek. Üreme ve yetiştirme programı blok zincir üzerinde gerçekleşecek ve işlemin daha güvenli ve emniyetli olmasını sağlayacak. Bunun yanı sıra,  üreme yapmak isteyen sahiplerin 50 $CHEETAH Jetonuna sahip olması gerekmektedir.

Anonymice Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...