Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Paylaş

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak için bir yatırım turunu tamamladığını açıkladı. Şirket, Web3 oyun, kültür ve eğlence alanında kullanılacak olan “Mocaverse” projesinin geliştirilmesi hedefini ilerletmek amacıyla toplamda 20 milyon dolar topladı. Bu projede kullanılacak olan kimlik ve puan sistemi, oyunculara benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Animoca Brands’in kurucusu ve CEO’su Yat Siu, Moca ID’nin kullanıcıların beğenisine sunulduğunu belirtti. Siu ayrıca, projenin DAO tabanlı yaklaşımının Animoca ekosisteminin tamamında işbirliğine imkan sağladığını ve diğer merkezi olmayan kuruluşlar için dijital kimlik, itibar ve sadakat sistemi olarak da hizmet vereceğini vurguladı.

Moca ID, devredilemez ve değiştirilemez bir NFT koleksiyonu şeklinde ortaya çıkacak ve kullanıcılara dijital bir kimlik oluşturma, itibar kazanma, sadakat puanları kazanma ve harcama imkanı sunacak. CMCC Global tarafından yönetilen finansman turunda, diğer yatırım turlarının yanı sıra Sky Mavis’in kurucusu Aleksander Larsen ve Yield Guild Games’in kurucusu Gabby Dizon gibi Asya’nın önde gelen blockchain yatırımcıları da yer aldı.

Moca ID, aynı zamanda Animoca’nın 450’den fazla şirketten oluşan daha büyük ekosisteme erişmek için kullanılacak. Bu duyuruya göre, bu aynı zamanda 700 milyondan fazla kullanıcının bulunduğu bir ağa erişim sağlayacak. Martin Baumann, CMCC Global’in kurucu ortağı, şunları dile getirdi:

Animoca Brands ekosistemi içindeki bir proje, binlerce yeni kullanıcının Web3 ve metaverse ekosistemlerine erişebilmesi için bir portal haline dönüşecek.

Metaverse sektörü, 2022’de büyük bir heyecan yaratsa da, sonraki yıl yapay zeka gibi gelişmekte olan teknolojilerin ortaya çıkmasıyla ilgi kaybetti. Ancak, dijital alanda bağlantı kurma fırsatları sunmaya devam ediyor. Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, 26 Ağustos’ta metaverse evreninde siyasi bir miting düzenleyerek geri dönüş yaptı. Temmuz ayında ise British Museum ve Sandbox müze, dijital dünyaya geçmek için ortaklık kurdu.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...