Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Alibaba Cloud NFT Hizmeti Başlatıyor

Paylaş

Lider ticaret platformu Alibaba’nın yan kuruluşu Alibaba Cloud, NFT hizmetini başlatıyor. Dün Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla hizmetinin uyumluluk sorunlarından kaçınırken NFT pazar yerlerinin hızlı ve güvenilir gelişimine yardımcı olacağını duyurdu. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Alibaba Cloud NFT

Alibaba Cloud NFT Pazarında Boy Gösterecek

Alibaba Cloud dün yaptığı açıklamayla NFT pazar yerini duyurmuştu. Ancak bugün Tweet’ini sildi. Şirket Çin’in önde gelen bulut hizmeti sağlayıcısıdır. Alibaba Cloud çözümleri sağlayarak NFT geliştiricilerine NFT pazar yerlerinin geliştirilmesinde yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ayrıca sunulan hizmetler arasında web barındırma, cep telefonu mesajı gönderme, dijital pazarlama ve verilerin Alibaba Cloud’un hizmet düğümleri aracılığıyla küresel olarak dağıtılmasını sağlayan küresel içerik dağıtım ağı (CDN) hizmeti yer alıyor. Bu, kullanıcıların bir NFT pazar yeri oluşturabilmelerine yardımcı olacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca bu hizmetler sayesinde bir koleksiyon oluşturulabilmektedir. Kullanıcıların NFT’lerini pazarlayabileceği ve ardından küresel bir kullanıcı tabanına sunabileceği hizmeti de mevcuttur. Şirket kullanıcıların para kazanmalarına yardımcı olacak tüm işlevlere destek sağlamaktadır.

Alibaba Group Holding’in kendine ait bir NFT pazarı mevcuttur. Blok zinciri dijital telif hakkı ve varlık ticareti olarak bilinir. Alibaba’nın Müzayede platformu üzerinden erişim sağlamak mümkündür. Şirket, ekosisteminin bütünlüğünü kullanıcılara en önemli fayda olarak vurgulamaktadır. Resmi web sitesine göre, bu proje, kullanıcıların NFT ile ilgili ürünlerini oluşturmak ve oluşturmak için ihtiyaç duydukları her şeye erişmelerine izin verecek.

Alibaba Cloud tarafından sağlanan NFT hizmeti, abonelik esasına göre çalışacaktır. Bir aboneliğin fiyatı sunduğu özelliklere göre değişmesi söz konusudur. Ayrıca, özelliklerden bazıları tek bir aboneliğin parçası olarak kullanılabilecektir.

Alibaba, NFT pazarları için blok zincirinin kripto varlıklarını destekleyip desteklemeyeceğine dair herhangi bir açıklama yapmadı. Ayrıca hangi blok zincirinde çalışıldığına dairde resmi bir bilgi yoktur. Geçen Eylül ayında Çin kripto ticaretini yasaklamıştı. Alibaba son zamanlarda ülkenin yeni kripto düzenlemelerini dikkate almayan birkaç platformdan uzaklaştığını açıklamıştır. Ancak NFT’ler Çin’in kriptoya dair olan yasaklarına dahil değildir. Ayrıca NFT’ler, işlerini kripto dünyasında da genişletmek için Alibaba tarafından dijital koleksiyon ürünleri olarak yeniden düzenlenmiştir. Üstelik Alibaba Cloud’un CDN hizmeti, Çin’de bulunan düğümlerin yüzde 80 civarına sahiptir.

Şirket Hakkında

Alibaba Cloud, Alibaba Şirketi’nin sunduğu bir bulut hizmetidir. İlk defa 10 Eylül 2009 yılında hizmete girmiştir. Ayrıca bu bulut hizmetinin uluslararası operasyonları tescilli olup merkezi Singapur’dadır. 2009 yılında kurulan Alibaba Cloud, bulut bilişim ve yapay zeka alanında hizmet vermektedir. Ayrıca 200 civarında fazla bölgede binlerce geliştiriciye ve devlet kurumuna hizmet vermektedir. Alibaba Cloud, çevrimiçi çözümlerinin bir parçası olarak güvenilir, güvenli bulut bilişim ve veri işleme yetenekleri sağlamaktadır.

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...