Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Adidas Metaverse NFT Nedir?

Paylaş

Adidas Metaverse NFT Nedir?

Adidas Metaverse NFT, dünyaca ünlü spor giyim markası Adidas ile popüler NFT projelerinin iş birliği ile oluşturulan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Adidas Metaverse NFT nedir, nasıl alınır vb. sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, merak eden okurlarımız için araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte keşfedelim.

Adidas Metaverse NFT nedir?

Adidas Metaverse NFT, Adidas’ın “Into The Metaverse” adıyla piyasaya sürdüğü popüler bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, NFT koleksiyonları Bored Ape Yacht Club ve Pixel Vault’s Punks Comic ile kripto trader’ı gmoney’nin ortaklığı ile oluşturulmuştur. Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen NFT’ler ERC-1155 ile üretilmiştir. ERC-1155 NFT gibi öğeleri, Ethereum ağı üzerinde oluşturmak için kullanılan bir akıllı sözleşmedir.

Koleksiyon, toplam 30 bin adet NFT’den oluşur. Bu NFT’lerin 20 bini; Bored Ape ve Punks Comic NFT sahiplerinin ön erişimiyle 17 Aralık 2021 tarihinde 0,2 ETH karşılığında basılmak üzere piyasaya sürülmüştür. Bununla birlikte geriye kalan 10 bin NFT ise, halka açık bir biçimde satışa çıkarılmıştır. 30 bin NFT kısa süre içerisinde basılıp tükenmiştir. Ek olarak 2021 yılında tükenen NFT’ler, kullanıcılara 2022 yılı için çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Adidas Metaverse NFT ne sunar?

Adidas Metaverse NFT koleksiyonundan dijital öğeleri satan alan kullanıcılar, 28 Nisan 2022 tarihinden itibaren talep edilebilecek 4 fiziksel ürüne erişim sağlayabilmektedir. Bu ürünler; Bored Ape’in İkonik adicolor Firebird eşofman üstü ve altı, Punks Comic #2’deki grafik kapüşonlu ve gmoney’nin klasik turuncu beresidir. NFT sahipleri, 11 Mayıs 2022 tarihine kadar bu fiziksel ürünleri, yalnızca Ethereum ağının işlem ücretini ödeyerek satın alabilmektedir. Talep işlemleri, Adidas Into The Metaverse sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Kullanıcılar, fiziksel ürünleri elde etmek için faz 1 NFT’lerini yakmak zorundadır. NFT’sini yakan kullanıcılar, bunun karşılığında ürünlerin yanı sıra bir faz 2 NFT’si de elde eder. Birden fazla NFT’si olan kullanıcılar, elindeki NFT miktarına göre ürün seti siparişi verebilmektedir. NFT sahipleri, fiziksel ürünler için kendi bedenlerine uygun ölçüleri seçebilmektedir. Bunun yanında kıyafetlerin geri iadesi yoktur. NFT sahipleri, yalnızca çeşitli Adidas ürünlerine erişmekle kalmaz. Avatarları ile Adidas veya ortaklarının metaverse üzerinde gerçekleştirdiği tüm sanal etkinliklere de katılım sağlayabilir.

Adidas Metaverse NFT nasıl alınır?

Adidas Metaverse NFT’nin 30 bin dijital öğesi, satışa çıkarıldıktan kısa bir süre sonra tükenmiştir. Bu nedenle, Adidas NFT’leri satın almak için OpenSea gibi ikincil pazarlara üye olmak gerekir. Üye olan kullanıcılar, içinde ETH bulunan MetaMask vb. Ethereum cüzdanlarını hesaplarına bağlayarak ETH karşılığında NFT satın alabilmektedir.

Yazının yazıldığı sırada, Adidas Into The Metaverse koleksiyonunun iki fazı da OpenSea üzerinde 1,4 ETH’lik taban fiyatıyla satıştaydı. Bunun yanında, koleksiyonun 21.3 bin kişilik bir sahip kitlesi bulunmaktadır.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...