Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Abbott & Costello’s Who’s on First Nedir?

Paylaş

Abbott & Costello, bütün zamanların en büyük komedi ikilisidir. Abbott & Costello’s Who’s on First Nedir? adlı konu başlığımızı NFXHaber olarak bu makalemizde cevap vereceğiz.

Abbott & Costello’s Who’s on First Nedir?

Abbott & Costello ikilisi, 1940’ların ve sonrasındaki en popüler komedi ekibidir. Yüzlerce radyo yayınına çıktılar ve 36 film çektiler. Ayrıca kendi TV programlarını da yapmışlardır. Hatta hayranları tarafından nesiller boyu sevilen “Who’s on First” birçok ödül kazanmıştır:

  • 1956 yılında, Cooperstown, NY’deki Beyzbol Onur Listesi Müzesi’ne “Kim Birincide” isimli altın rekor yerleştirilmiştir.
  • 1999 yılında Time Magazine dergisi, “Who’s on First”ü “20. Yüzyılın En İyi Komedi Taslağı” seçti.
  • 2003 yılında, erken bir radyo kaydı, Kongre Kütüphanesi Ulusal Kayıt Kayıt Defterine yerleştirildi.
  • 2005 yılında, “Kim Birincide” satırı, Amerikan Film Enstitüsü’nün 100 Unutulmaz Film Alıntısı listesine dahil etmiştir.
  • Aynı zamanda NFT’ler 1938’de Kate Smith Radyo Şovunda Who’s on First’ün ilk ulusal radyo performansının yaklaşan 85. yıldönümünü anmaktadır.

8.791 NFT serisindeki her eşsiz NFT, Abbott & Costello’nun The Colgate Comedy Hour’un 11 Mart 1951 tarihli bölümünden Who’s on First performansının hareketsiz bir kare görüntüsünü içermektedir. Bu serideki hiçbir iki NFT birbirine benzemez. Bu benzersiz NFT’ler, Unutulmayan Lisanslama yoluyla sadece Bud Abbott ve Lou Costello’nun mülklerinden lisanslanmaktadır.

Fiyatı Nedir?

Abbott & Costello’s Who’s on First, 20 Ekim 2022’de çıkarılan bir NFT koleksiyonudur. Projenin OpenSea koleksiyondan toplam 20 adet parça dijital sanat eseri mevcuttur. OpenSea verilerine göre proje koleksiyonuna ev sahipliği yapan kişi sayısı ise şu anda 7 olarak görülmektedir.

Abbott & Costello’s Who’s on First Nasıl Satın Alınır?

Şu anda bu koleksiyona ilgi duyan yatırımcıların, Abbott & Costello’s Who’s on First’in OpenSea’deki sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edilebilmektedir. Fakat koleksiyona ilgi duymakla kalmayıp koleksiyonun bir parçası olmak isteyen yatırımcıların yapmaları gereken birkaç işlem bulunmaktadır.

Bu NFT koleksiyonunu satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle MetaMask gibi bir dijital kripto para cüzdanına sahip olması gerekmektedir. Çünkü MetaMask cüzdanı, OpenSea’de alım-satım yapmak için kullanılması gereken cüzdanlardan biridir. Özellikle cüzdan sahibi olunduktan sonra kişiler, ödeme işleminde kullanmak üzere bir miktar ETH satın almalıdır. Daha sonra bu ETH’yi kripto para cüzdanına aktarılmalıdır. ETH, NFT alımlarında en çok kullanılan kripto para birimi olmaktadır. Alınan ETH’yi cüzdanına aktaran kullanıcılar son adım olarak dijital kripto para cüzdanını OpenSea’ye bağlamalıdır. Kullanıcı bağlantı kurduktan sonra, dilediği NFT’yi seçip, satın alma işlemlerini gerçekleştirilebilmektedir.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...