Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

5 Milyon Cardano NFT Ağa Geçiş Yaptı

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Cardano ağı şimdi beş milyondan fazla NFT’nin basıldığını gördü. Pool.pm verilerine dayanarak, Cardano blok zincirinde yayınlanan yerel varlıkların miktarı şu anda 54.831 farklı para basma stratejisiyle 5.019.030’dur. Cardano’da 5 milyondan fazla yerli yatırım basılmakta. Cardano blok zinciri, özel tokenları yerel olarak üretebilmekte. Ayrıca bunlarla bağlantı kurabilmekte ve atlayabilmekte. Yerli, sahiplerinin bu özel yatırımlara, karmaşık anlaşmalar yapmadan, kutudan çıktığı anda bağlanabileceğini gösteriyor. Verilen bilgilere bakınca Cardano NFT ağı hızla büyümeye devam ettiği görülmekte.

2020’de Cardano yapımcısı Charles Hoskinson, Cardano ekosisteminin “yüzlerce yatırım, binlerce uygulama, tonlarca büyüleyici program ve çok sayıda farklı ve fayda” olabileceği için gelişme göreceğini öngördü. Hoskinson, yatırımcıların Cardano ağında aranılan her şeyin bulunabileceğine inanmakta. Bu yüzden Cardano’yu gelecekte birçok kripto paranın önünde görmekte. Cardano’nun şu an için en büyük rakibi kripto alanında ETH. Fakat NFT sektörü içerisinde hem SOL hem ETH en ciddi rakipleri. Bu alanda da Cardano NFT diğer rakiplerinden çok sonra çıkış yapmasına karşılık hızla büyümeye devam etmekte.

Cardano NFT Ağı Giderek Büyüyor

Yabancı kaynaklardan tarafından yakın zamanda belgelendiği üzere, Hoskinson 2020 öngörüsünü yeniden değerlendirdi. Ayrıca tahminin ortaya çıktığını söyleyen bir analiste yanıt verirken Cardano’ya milyonlarca yatırım yapıldığını belirtilmekte. Messari’den gelen son verilere göre Cardano, 24 saatlik ayarlanmış en büyük pazarlama yüzdesi göstermekte. Pazarlama tutarı, yalnızca büyük ölçüde önemli olan pazarlamaları ayırmak için iyi bir yol olarka görülmekte. Cardano, ayarlanmış pazarlama miktarlarında Bitcoin ve Litecoin gibi lider kripto para birimlerini 24 saatlik 9,15 milyar dolarlık bir miktarla geride bıraktı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’dan “Hayalet Zincir” olarak bahseden bir analiste tepki verirken kısa süre önce bu satırı paylaştı.

Piyasalarda yaşanan büyük dalgalanmalar Cardano’yu görece daha az etkilemekte. Çünkü Cardano çoklu yatırım fırsatı ile yatırımcıları üzerine çekmekte. Bunun dışında yatırım yaparken araştırma yapmayı asla ihmal etmemeniz gerekmektedir. Günümüzde birçok proje ciddi değer kayıpları yaşamakta. Bunların en yakın örneği; BAYC, MAYC olarak görülmekte.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...