Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

3Landers Nedir?

Paylaş

3Landers Nedir? Nasıl Alınır?

3Landers, 10 bin adet benzersiz NFT’den oluşan Ethereum tabanlı bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede 3Landers nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

3Landers nedir?

20 Şubat 2022’de piyasaya sürülen 3Landers, her biri benzersiz özelliklere sahip 10 bin NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Koleksiyon, Ethereum Blockchain üzerine ERC-721 akıllı sözleşmesi kullanılarak oluşturulmuştur. ERC-721, genellikle NFT gibi değiştirilemez varlıkların üretiminde kullanılan bir standarttır. ERC-721 ile oluşturulan varlıkların sahipleri, o varlığa sahip olduklarına dair bir belge de almış olur. 0xStudio aracılığıyla geliştirilen koleksiyon, Taylandlı bir sanatçı olan Pom (3LandBoy) tarafından kurulmuştur.

Koleksiyondaki NFT’ler çeşitli insan illüstrasyonlarından oluşur. Koleksiyon, profil fotoğrafı koleksiyonları arasında popüler bir yere sahiptir. NFT projesi, topluluk, macera ve iş birliği olmak üzere 3 ana başlığa odaklanır ve NFT sahiplerinin diğer kullanıcılarla rahatlıkla iletişim kurabileceği bir platform geliştirmektedir. NFT’lere sahip olan kullanıcılar “3Lander” olur. 3Lander’lar, projenin topluluğuna katılma imkânı bulur.

3Landers ne sunuyor?

3Lander NFT’lerinin benzersiz olduğunu zaten söylemiştik. Proje, NFT’lerin farklı özellik kombinasyonlarıyla benzersiz birer sanat eserine dönüşmesi için, ‘DNA’ları kullanır. Koleksiyon, birbirinden tamamen farklı 12 baz DNA’ya ve yüzlerce özelliğe sahiptir. Bir NFT basıldığında algoritma, DNA ve özellikleri rastgele bir biçimde seçer ve benzersiz bir sanat eseri ortaya çıkarır. Bazı NFT’ler diğerlerinden daha nadirdir, dolayısıyla diğer NFT’lerden daha değerlidir. Koleksiyonda bulunan tüm NFT’ler Ethereum tabanlı NFT pazarlarında ikincil olarak satın alınabillmektedir. Bir cüzdan, bu koleksiyondan en fazla 5 NFT’yi barındırabilir.

Yazının yazıldığı sırada koleksiyon, oldukça yeni bir koleksiyon olmasına rağmen, piyasa değerine göre en büyük 30. NFT koleksiyonuydu. Buna ek olarak, OpenSea üzerinde koleksiyonun taban fiyatı 1,4 ETH’ydi.

3Landers nasıl alınır?

3Landers satın almak için öncelikle Ethereum’un yerel kripto para birimi ETH’ye sahip olmak gerekir. Ethereum’un yerel kripto para birimi olan ETH, birçok kripto para borsasından alınabilmektedir. ETH satın alan kullanıcılar, MetaMask cüzdanı oluşturmalıdır. MetaMask cüzdanı oluşturan, ETH’lerini cüzdana aktaran ve cüzdanlarını OpenSea hesaplarına bağlayan kullanıcılar, ETH karşılığında NFT satın alabilir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...