Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

2,9 Milyon Dolara Satılan Jack Dorsey NFT Ne Oldu?

Paylaş

Tarihteki ilk tweet’in NFT’si inanılmaz bir fiyat çöküşüne tanık oldu. Oluşturulmasından bu yana bir yıldan fazla süre geçen, Jack Dorsey NFT değeri 30 dolara kadar düştü. Çoğu NFT gibi, Jack Dorsey’in tweet’i de kripto para piyasasının çöküşünden zarar gördü. NFXhaber olarak neler olduğunu sizin için derledik.

Jack Dorsey NFT

Jack Dorsey NFT Hayal Kırıklığı Yaratmaya Devam Ediyor!

Tarihteki ilk tweet’in NFT’si, değerinin hemen hemen hepsini kaybetti. Sektörün en önemli satış platformlarından biri olan OpenSea’de görüldüğü üzere NFT yatırımcılar tarafından es geçiliyor. NFT sadece 7.000 dolarlık teklifler aldı. Ancak bu rakam daha sonra 30.000 dolara yükseldi. Yine de fiyat ile teklif arasındaki fark çok büyüktü. En yüksek teklif an itibariyle 0,0166 Ethereum ve bu yaklaşık 29 ABD dolarıdır.

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, ilk tweet’inin NFT’sini Mart 2021’de 2,9 milyon dolara satmıştı. NFT, açık artırmadan sonra bir kripto para şirketi olan Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi tarafından satın alınmıştır. Satın alma işleminden sadece bir yıl sonra, geçtiğimiz aylarda, NFT satışa çıkarıldı. Açık artırma için başlangıç ​​fiyatını 48 milyon dolar olarak belirlendi. NFT için gelen teklifler belirlenen fiyatın çok uzağında kalmıştı. NFT’nin sahibi Sina Estavi, mülkünü ne pahasına olursa olsun bu fiyatlardan satmayacağını belirtmişti. Sina Estavi, kripto para birimini ana akım haline getirme hedefini sürdürmeye devam etmektedir. Bu sebeple İran’da ekonomik sistemi rahatsız ettiği gerekçesiyle tutuklanmıştır. Dokuz ay hapiste kalması kripto projelerine zarar verdi. CryptoLand’e ve Bridge Oracle’a zarar gören bazı projeleridir.

NFT Sektörü, Kripto Piyasasındaki Düşüşten Darbe Aldı!

Mayıs ayının başından bu yana, kripto para birimi düşüş göstermektedir. Terra’nın UST stabilcoin’inin çöküşü, ekosistemi yeni bir düşüş aşamasına sürükledi. Bitcoin şu anda geçen yıl kaydedilen en yüksek seviyelere kıyasla 38.000 dolar civarında düşüş göstermiş durumda. Ethereum ise 2000 doların altında işlem görüyor.

Nakitlerinin çoğunu kaybeden alıcılar, yeni koleksiyonların bolluğuna rağmen NFT pazarına olan ilgilerini kaybettiler. Ayrıca bu durgun pazarda, yüksek değere sahip NFT’ler hızla değer kaybetmektedir. Düşüşlere rağmen bazı araştırmalar, NFT pazarının önümüzdeki yıllarda büyümeye devam etmesini beklemektedir. Üstelik bazı uzman analistler, blok zinciri dijital iş sektörünün 2027’de 13,6 milyar dolar değerine ulaşacağını tahmin ediyor.

İlk Tweet’in NFT’si ile aynı kaderi paylaşan yüzlerce NFT mevcuttur. NFT piyasasının yükselişiyle birçok eser, ulaşılması imkansız gibi gelen değerlere ulaşmıştır. Zaman içerisinde kripto para sektörünün de tekrardan yükselmesiyle, NFT sektörünün yükseliş yapması beklenmektedir.

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...