Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

10KTF Nedir?

Paylaş

Wagmi-san tarafından hazırlanmış ve Gucci’nin yaratıcı direktörü Alessandro Michele tarafından tasarlanmış NFT koleksiyonudur. NFXHaber olarak bu makalede 10KTF Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje nasıl yaratılıyor, fiyatı ne, nasıl alınır vb. konulara da değineceğiz.

10KTF Nedir?

Dünyaca ünlü zanaatkar Wagmi-san’ın benzersiz NFT’lerinden meydana gelen koleksiyonu dur. Projenin başlangıcı 54 bin takipçisi bulunan Wagmi-san’ın Twitter adresinden duyurulmuştur. Ayrıca paylaşım tweeti binlerce beğeni alarak dikkat çekmiştir.

Wagmi-san, bu projesinde kullanıcıların ana NFT’lerden türev NFT’ler oluşturmasını hedeflemektedir. Bu sebeple bu amaca yönelik bir akıllı sözleşme olan ERC-721’i kullanmaktadır. Bu sayede ana NFT’nin sahibi kullanıcı, türev bir NFT oluşturabilmektedir. Ek olarak sözleşme, her bir “parent NFT” için yalnızca bir aksesuara izin vermektedir.

Bununla birlikte 10KTF, benzeri olmayan bir meta veri deposu ve NFT konsepti olarak tanımlanmaktadır. Projenin arkasındaki Wagmi-san, New Tokyo’daki 10KTF mağazasında görev alan, sevilen bir karakterdir. NFT’lerin 1’e 1 özel tasarlanmış türevlerini yaratmaktadır.

NFT’ler Nasıl Yaratılıyor?

Wagmi-san, türev NFT’leri yaratmak için özel oluşturulan ERC-721 sözleşmesini kullanmaktadır. İşlem sırasında bir cüzdan, 10KTF’nin web sitesine bağlanmaktadır. Bunu ise yalnızca söz konusu ana NFT’nin sahibi yapabilmektedir. Süreci özel hale getirenin de bu olduğu belirtilmektedir.

Wagmi-san, bilinen ve önemli kabul edilen NFT projelerinden bu 1’e 1 özel tasarlanmış NFT’leri yaratmaktadır. Bu projeler içinde BATC ve Cool Cats de yer almaktadır.

10KTF’nin Fiyatı Nedir?

Wagmi-san tarafından hayata geçirilen koleksiyon şu anda OpenSea üzerinde 0,499 ETH (Ethereum) taban fiyatıyla işlem görmektedir. Bununla birlikte koleksiyonun ticaret hacmi ise 9,5 ETH’dir. 10KTF koleksiyonunda 21 bin civarında ürün bulunurken sahip sayısı ise şu anda 5,3 bindir.

10KTF Nasıl Alınır?

10KTF’ye ilgi duyan kişiler, koleksiyonun OpenSea’deki sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilmektedir. Koleksiyona ilgi duymakla kalmayıp koleksiyonu satın almak isteyenlerin ise yapmaları gereken birkaç işlem bulunmaktadır.

Öncelikle kişinin Metamask gibi bir dijital cüzdana ihtiyacı bulunmaktadır. Sonrasında ödeme işleminde kullanacağı için bir miktar ETH almalı ve bu ETH’yi cüzdanına aktarmalıdır. Çünkü OpenSea gibi pazar yerleri çoğunlukla Ether’i kullanmaktadır. Final adımında ise kullanıcının cüzdanını OpenSea’ye bağlaması gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra kullanıcı, dilediği NFT’yi seçerek satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...
Önceki İçerikWinter Bears NFT Nedir?
Sonraki İçerikShinsekai Nedir?